Najlepsze atrakcje i zabytki w Venlo

Venlo to miasto położone w południowej Holandii, nieopodal granicy z Niemcami. Podróżni chętnie je odwiedzają i umieszczają na swojej turystycznej mapie. Nic w tym dziwnego, bowiem w Venlo można znaleźć wiele atrakcji turystycznych, które zdobywają serca podróżujących. Z uwagi na bogatą ofertę zabytków i atrakcji, które nie sposób zobaczyć w jeden dzień, warto zatrzymać się w Venlo na dłużej. W celu znalezienia odpowiedniego noclegu rekomendujemy skorzystanie z wyszukiwarki internetowej hotel-pracowniczy.pl. Znaleźć tam można bogatą bazę noclegową - od apartamentów, przez hotele i hostele, po prywatne kwatery. Sprawdź, co warto zobaczyć w Venlo, jedź i zakochaj się w tym wyjątkowym mieście.

Limburgs Museum - przeżyj podróż w czasie

Niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o atrakcje w Venlo, jest muzeum kulturalno-historyczne. Zbiory muzeum to cały przekrój historii. Można w nim podziwiać materiały archeologiczne już od neolitu. W muzeum organizowane są specjalne wystawy i wydarzenia, które przyciągają stałych mieszkańców i rzesze turystów. Miejsce to dysponuje zaawansowanym zapleczem technologicznym, dlatego wszystkie znajdujące się w nim eksponaty są zaprezentowane w niezwykły i atrakcyjny sposób.

St. Martinuskerk - zachwyć się witrażami

Zabytek w postaci Bazyliki St. Martinuskerk w Venlo został wybudowany w latach 1891-1893 przez ówcześnie słynnego architekta. Na skutek jego śmierci dzieło dokończył jego brat. Neogotyckie mury wypełnione witrażami zapierają dech w piersiach. Całość tworzy niepowtarzalny klimat, pełen tajemniczości, sakralności i majestatu. Zdecydowanie miejsce to warto odwiedzić, chociażby z uwagi na estetykę i wygląd tego Kościoła. 

Missiemuseum Steyl - poznaj historię XIX i XX wieku

W muzeum można podziwiać ogromną liczbę przedmiotów etnologicznych, wypchane zwierzęta, a także motyle, chrząszcze i inne owady. Pokaźna kolekcja muzeum jest niezwykle ciekawa i naprawdę ekscytująca. Oprócz stałych instalacji w muzeum organizowane są także wystawy tymczasowe, sezonowe. Miejsce to można zwiedzać samodzielnie lub z doświadczonym przewodnikiem. Do dyspozycji zwiedzających jest również specjalny film, który opowiada o początkach muzeum i zmianach, jakie w nim zaszły. Dzięki temu wizyta w tym miejscu jest pełnym i kompletnym doświadczeniem.

Keramiekcentrum Triendchuur - poznaj tajniki tworzenia ceramicznych wspaniałości

Muzeum ceramiki to bezapelacyjnie jedna z lepszych atrakcji turystycznych w Venlo. Wszystkie eksponaty mają niepowtarzalny wygląd i urok. Pracownicy muzeum chętnie opowiadają o tym miejscu, o poszczególnych eksponatach i wystawach. Wychodząc z muzeum, zwiedzający ma poczucie, iż otrzymał komplet informacji na temat tworzenia ceramiki na przestrzeni lat. Dodatkowo odwiedzający mają możliwość zakupu ceramiki na wzór tych z wystaw. Dzięki temu każdy może posiadać w domu pamiątkę z tego wyjątkowego miejsca.

Venlo Binnenstad - odpocznij wśród pięknej architektury

Warto zaplanować swoją wycieczkę w ten sposób, aby móc choć przez chwilę rozkoszować się także spacerowaniem po starówce. Piękna architektura oraz klimatyczne, wąskie uliczki miasta pozwalają zapomnieć o tętniącym życiem centrum. Tutaj czuć wyłącznie niczym niezmącony spokój, który pozwala całkowicie oderwać się od zgiełku. Na starówce znajduje się wiele ciekawych i zachęcających aromatem miejsc gastronomicznych, w których skosztować można regionalne potrawy.

Beej Bender - zabierz smaki miasta Venlo do Polski

Beej Bender to miejsce spotkań wszystkich rdzennych mieszkańców. Jest to niezwykle aromatyczny market, który skupia wszystkie smaki Venlo. Chcąc poznać tradycyjną kuchnię i regionalne smaki miasta, warto udać się w to miejsce. Można bowiem kupić tutaj najbardziej smakowite dania i półprodukty, które z powodzeniem można zabrać później ze sobą do Polski. Wizyta w tym markecie musi znaleźć się w planie wycieczki każdego podróżnika. Nie sposób bowiem być w Venlo i nie skorzystać z tej atrakcji turystycznej. Przyjdź i zabierz ze sobą wyjątkowe smaki i aromaty do domowej spiżarni.