Venlo - najważniejsze informacje o mieście

Venlo - to miasto atrakcyjne dla sporej części polskich emigrantów, przede wszystkim ze względu rozwijającego się przemysłu oraz wielu możliwości pracy. Venlo w Holandii, w prowincji Limburgia, jest jednym z miast odwiedzanych także przez turystów, gdyż oferuje ono niezwykle dużo atrakcji oraz umożliwia spędzenie czasu w ciekawy sposób. Jeżeli chodzi o Venlo, mapa może być niezwykle przydatna dla turysty przyjeżdżającego do tej miejscowości. Pozwoli ona z łatwością poruszać się po mieście.

Burmistrzem miasta jest od 2012 roku Antoin Scholten. W roku 2016 liczba ludności w Venlo wynosiła nieco ponad sto tysięcy osób. W tej miejscowości znajduje się siedziba klubu piłkarskiego VVV Venlo oraz stacja kolejowa Venlo.

Do najczęściej odwiedzanych miejsc w Venlo zaliczamy:

Limburgs Museum

Muzeum w neomodernistycznym gmachu, w którym można obejrzeć wyjątkowe wystawy przedstawiające historie okolic. Muzeum posiada wiele multimedialnych obiektów oraz eksponatów.

Keramiekcentrum Tiendchuur

Jest to jedyne w swoim rodzaju muzeum ceramiki. Wszelkie znajdujące się tam eksponaty posiadają wyjątkowy design oraz są wykonane z niezwykłą dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal. Możliwe jest również zakupienie produktów przypominających te z wystaw.

Venlo binnenstad

Czyli starówka, idealna dla osób uwielbiających odpoczynek wśród niezwykłej architektury i spacer uliczkami starego miasta. Stadhuis - jest to ratusz miejski, pochodzący z gotyku. Jest niepowtarzalny i bardzo chętnie fotografowany przez turystów.

St. Martinuskerk

Bazylika, którą zdobią niezwykłe witraże, a wewnątrz kościoła znajduje się ołtarz wykonany ze złota.

Podróże służbowe

Wiele firm musi prowadzić pewne działania w różnych rejonach kraju, jak i za granicą. Dlatego też często konieczne jest delegowanie pracownika bądź całego zespołu do innego miasta, a nawet innego kraju. Wtedy też niezbędne jest zapewnienie im właściwego noclegu. Na stronie hotel-pracowniczy.pl znajdą Państwo wiele ofert kwater dla pracowników o wysokim standardzie. Odpowiedni wypoczynek sprawi, że wyjazd służbowy stanie się przyjemny i komfortowy.